A bécsi székhelyű Négy Mancs állatvédő szervezet ismét támadást indított a magyar libamáj és a lúdtenyésztők lejáratására – állítja a Magyar Baromfi Terméktanács. Ezért a szakmai tömörülés polgári peres eljárást indít az állatvédők ellen.
"A múlt heti berlini agrárkiállításon a libatenyésztőket, a magyar kormányt, az állat-egészségügyi hatóságot súlyosan lejárató kijelentéseket tettek a Négy Mancs állatvédő szervezet ott megjelent képviselői" – mondta lapunknak Bárány László, a terméktanács elnöke.
A Négy Mancs ezzel okot adott arra, hogy a magyar baromfiágazat akár per útján is kikényszerítse a magyar libamáj ellen a múlt év őszén indított lejárató kampány leállítását. Az elnök elmondta, hogy a Négy Mancs támadása odáig merészkedett, hogy már nemcsak állatkínzásnak tüntetik fel a magyar gazdák libatömési eljárását. Azt is állították: "Ezek az állatok betegek. A magyar állattenyésztők, a hatóságok együttműködésével, beteg libák húsával és májával etetik a nyugat-európai fogyasztókat." Bárány László utalt arra, hogy ez a kijelentés aljas rágalom, és mind a magyar kormányt, mind pedig a gazdálkodókat hamis színben tünteti fel.
Ezért határozottan visszautasítják a Magyarország lejáratására vonatkozó kijelentést. "Süth Miklós főállatorvossal, az agrártárca szakállamtitkárával megállapodtunk abban, hogy a terméktanács csütörtöki elnökségi ülésén döntünk az ausztriai per elindításáról, amire kilencven százalék esélyt adok. Ezért már fel is vettük a kapcsolatot egy frankfurti székhelyű neves német ügyvédi irodával, amelynek jogászaival a minisztérium és az állat-egészségügyi hatóság bevonásával két hét múlva Budapesten egyeztetünk a kialakítandó jogi stratégiáról" – mondta az elnök.
Bárány László kijelentette: pozitív kampányt indítanak a magyar libamáj külföldi elfogadtatása mellett. Ezért a berlini sajtótájékoztatón és vásáron részt vett mintegy húsz német újságírót március második felében meghívják egy háromnapos magyarországi látogatásra, hogy a libatenyésztő telepeken meggyőződhessenek a hazánkban folyó szabályszerű munkáról.
AGROLINE